Logo
Facebook Napisz do nas Mapa witryny
Kancelaria Doradcy Podatkowego COMPERTUS Katarzyna Pawłowska
potęga wiedzy i doświadczenia
Start
O firmie
Oferta Usług
Poradnik Podatnika
Kontakt
Kiedy występuje WDT (wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów)?
Strona główna  >   Poradnik Podatnika  >   Kiedy występuje WDT (wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów)?
„(…) Czy Wnioskodawca ma prawo uznać transakcję przemieszczenia towarów z Polski do Rumunii za WDT i zastosować stawkę VAT 0%, mimo że odbiorca (podmiot rumuński) w chwili dokonania tej transakcji dopiero rozpoczął procedurę rejestracji jako podatnik podatku VAT UE?

(…) Mając na uwadze przepisy prawa, należy wskazać, że jeżeli w przedmiotowej sprawie nastąpiło rzeczywiste przemieszczenie towarów z terytorium Polski na terytorium Rumunii, w celu przeniesienia na konkretny podmiot prawa do rozporządzania wywożonym towarem jak właściciel, to tym samym transakcja ta spełnia przesłanki uznania jej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (WDT), (…) mimo iż procedura uzyskania aktywnego NIP do transakcji wewnętrzwspólnotowych nie została jeszcze zakończona.

(…) W przypadku więc, gdy Wnioskodawca (polski podatnik) przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy posiada w swojej dokumentacji dowody, że towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium Rumunii, to Wnioskodawca ma prawo do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości %".

 

Interpretacja Indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 24 lutego 2014 r. nr IPTTT2/443-958/13-2/JSbiuro rachunkowe Swarzędz, biuro rachunkowe Poznań, usługi księgowe Swarzędz, doradztwo podatkowe Swarzędz, doradztwo podatkowe Poznań, księgowa Swarzędz, księgowa Poznań, zakładanie firm i spółek

Dodatkowe informacje
Na górę
Drukuj
Kontakt
COMPERTUS Katarzyna Pawłowska
Biuro Rachunkowe Doradcy Podatkowego
62-020 Swarzędz, os. M. Mielżyńskiego 97/6
61-062 Poznań, ul. Mścibora 8 II piętro
tel. +48 608 456 970, +48 500-721-468
fax. +48 (61) 65-32-606
Doradca Podatkowy
Projekt i wykonanie BerMar multimedia